Testuj za darmo

Opinie

Opinie Profesjonalistów - Beata Małecka

Beata Małecka, Amarone Studio Urody, Łódź

 

Co skłoniło Panią do wypróbowania programu gabi.net.pl?

Od dawna szukałam aplikacji zarządzającej salonem kosmetycznym. Codzienne zabieganie, życie w pośpiechu oraz rosnące wymagania klientów spowodowały, iż zaczęłam szukać narzędzi, które pomogłyby mi w zarządzaniu firmą, a tym samym usprawniły moją pracę. W aplikacji Gabi.net pomysł zapisów spodobał się mi i moim klientom, którzy chwalą nie tylko rezerwacje online, ale też przypomnienia sms. W każdym miejscu na świecie, tam gdzie jest dostęp do internetu mam możliwość wejścia do aplikacji. Jest to wygodne, nie muszę ze sobą dźwigać kalendarza. Gdy chcę powrócić do historii wizyt danego klienta, nie muszę kartkować księgi od początku roku. Pamięć jest ulotna, zatem warto trzymać takie informacje w miejscu, do którego jesteśmy w stanie zajrzeć z każdego miejsca na ziemi.

Proszę opisać kilka funkcji, które najbardziej ceni Pani w programie

Elektroniczny kalendarz wizyt - dzięki kilku różnym widokom kalendarza wszystko jest pod kontrolą. Nie muszę gorączkowo szukać wolnych terminów, gdy klienci dzwonią i o to proszą – kilkoma kliknięciami załatwię każdą tego typu sprawę.

Zestawienie wizyt – przydatne szczególnie wtedy, kiedy po dłuższej przerwie klientka przychodzi na wizytę i prosi o powtórkę ostatniego zabiegu. Przy dużej ilości wizyt różnych klientów, a także dużej ilości usług jakie proponuje salon, zwykle nie pamiętam, który zabieg był proponowany i zadowalający dla naszego klienta. Dzięki zestawieniu wizyt mogę wyselekcjonować, poprzez wpisanie nazwiska danej osoby, i zobaczyć nie tylko ostatnią wizytę i koszt jaki poniósł klient, ale także całą historię wszystkich spotkań. Do wszystkich wizyt mogę dodawać wewnętrzne notatki i odczytywać je w dowolnej chwili. Klient docenia, że o nim pamiętamy i poświęcamy mu dużo uwagi.

Statystyki obrotu – to chwila, jaką muszę poświęcić, aby móc odczytać statystykę obrotu miesięcznego i rocznego dla swojej księgowej. Oszczędza to czas w porównaniu do wcześniejszej biurokracji, której nikt z nas nie lubił.

Które z funkcji cieszą się największą popularnością wśród klientów?

Klienci bardzo cenią sobie przypomnienie o umówionych wizytach. Jest to udogodnienie również dla mnie, ponieważ nie muszę już o tym pamiętać i tracić czasu na wysyłanie codziennie kilku lub kilkunastu SMS-ów przypominających o wizycie. W obecnych czasach, w natłoku codziennych zadań, zapominamy o naszych przyjemnościach. W sytuacji gdy coś wypadnie klientowi i nie może przyjść, teraz częściej pamięta, aby zadzwonić i odwołać wizytę. W to miejsce mam jeszcze szansę zapisać na spotkanie inną osobę.

 

Do czego wykorzystuje Pani bazę klientów w programie i jakie informacje są w niej zapisywane?

Imię i nazwisko oraz numer telefonu klienta to informacje, które potrzebne są do zapisania spotkania w kalendarzu, a także do kontaktu telefonicznego i SMS-owego. Dzięki tym informacjom mogę tworzyć już historię wizyt klienta w gabinecie. Ponadto przy klientach stałych dodaję datę urodzenia, e-mail, dzięki którym wykorzystując tą informację tworzę dodatkowe profity: np. gratisowy zabieg czy rabat od ceny.

 

- Czy zauważyła Pani zmniejszoną ilość "opuszczonych wizyt" po wprowadzeniu systemu przypominania wizyt SMS? Czy jest Pani w stanie określić % ile było takich opuszczonych wizyt przed wprowadzeniem programu a ile po?

Tak jak wcześniej napisałam, po wprowadzeniu systemu przypominania wizyt przez SMS jest widoczna różnica ok. 50-60% mniej „opuszczonych wizyt” przez klienta.

W jaki sposób wykorzystuje Pani statystyki dostępne w programie?

Oprócz kalendarza wizyt klienta, „statystyki” to najczęściej wykorzystywana przeze mnie zakładka. Zawiera wiele informacji, które przydadzą się każdemu właścicielowi:

Zestawienie wizyt klienta – dzięki nim wiem, ile wizyt dany klient miał w określonym przeze mnie czasie, z jakich usług korzystał i za jaką cenę, mam szybki podgląd każdej wizyty, czy wizyta została zakończona, przełożona czy odwołana;

Statystyki klientów - mówią ile pieniędzy w danym przedziale czasowym klient zostawił za wykonane usługi w salonie;

Statystyki pracowników – jaki łączny obrót zrobił dany pracownik w wybranym przeze mnie czasie

Raport prowizji pracownika – wylicza mi prowizję jaką powinien otrzymać pracownik za pracę w danym miesiącu. Jest to ważna informacja dla pracodawcy, dzięki której nie tracę czasu na wyliczanie prowizji za każdy wykonany przez pracownika zabieg.

Statystyki obrotu (miesięcznego, kwartalnego lub rocznego) - mówią ile pieniędzy wpłynęło do firmy za usługi, produkty czy bony w wyznaczonym przeze mnie okresie czasu. Mogę porównać obroty nie tylko miesięczne, ale także obroty roczne.

Raport kasowy – przydaje mi się w podsumowaniu ile pieniędzy pozostaje w kasie, a ile jest przelanych na konto. Podsumowując, zakładka „statystyki” jest dla mnie bardzo pomocna w prowadzeniu firmy, dzięki niej oszczędzam czas, który wieczorem pozostawiam na odpoczynek dla siebie i rodziny.

 

Jak funkcja przypisywania uprawnień pracownikom przekłada się na bezpieczeństwo danych salonu?

Ta opcja dba o bezpieczeństwo pracodawcy – zespół wie tyle, ile potrzeba, a jednocześnie posiada dostęp do wszystkich narzędzi, które są mu niezbędne podczas pracy w salonie.

Gabi.net przez 21 dni za darmo

Potrzebujesz więcej informacji?

Kontakt z konsultantem

882 143 936

Chętnie doradzę w kwestiach związanych z korzystaniem z programu i opowiem o jego możliwościach (w godz. 7:30 - 15:30).